Najnowsze wiadomości

7 czerwca 2023 17:45

6 projektów łazienek w stylu wiejskim, na które mamy okoByć może nie wiedziałam nic o stylu farmhouse, dopóki nie zaczęłam oglądać Joanny Gaines w Fixer Upper kilka miesięcy temu, ale to, że jestem nowa w tym trendzie, nie oznacza, że nie jestem jego fanką. Nawet jeśli nie wiem, czy wyobrażam sobie siebie z całym shabby-chic miejsce pewnego dnia, mogę dostać się na pokładzie z przynajmniej zanurzając mój palec w trendzie z łazienką w stylu farmhouse. Rzecz w tym, że wiem, iż nie jestem jedyną osobą zainspirowaną luźnym, wiejskim wystrojem.

Czym więc dokładnie jest wystrój w stylu wiejskim? Często wiąże się z dużą ilością zakładek, płytek, drewna stodoły i antycznych detali. Na koniec dnia, jest to rustykalny i domowy wystrój, a istnieje wiele sposobów, aby osiągnąć ten wygląd zarówno w mieście, jak i na wsi. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej przykuwających uwagę łazienek w stylu farmhouse, które zainspirują Cię do zmiany wystroju Twojej toalety. Dowiedz się, jak sprawić, by ten trend zadziałał na Twoją korzyść - od detali w kształcie stoczni po niezliczone tekstury.

Niech antyk stanie się punktem centralnym

Powieś nad umywalką lustro w surowym kolorze - pamiętaj, aby było ono w tym samym odcieniu, co płytki i szafki. Lekkie odpryski na szkle dodadzą mu uroku, ale staraj się unikać wybierania elementów z widocznymi zadrapaniami. Aha, i nie zapomnij powiesić kilku lampek z otwartymi żarówkami po obu stronach zlewu, aby nadać mu subtelny blask.

Niech wszystko tkwi w szczegółach

Żyrandol z kutego żelaza i wiklinowy kosz zawieszony na mosiężnym łańcuchu to dwa elementy w tym pokoju, które sprawiają, że ten styl się sprawdza. Wykończenie stanowi prawdziwy pień drzewa, który pełni funkcję mini stolika obok wanny.

kran

Metaliczna chwila

Elementy w kolorze zwietrzałego srebra, od paneli ściennych, przez stołek, po drobne elementy wyposażenia, przypominają narzędzia zardzewiałe od żywiołów. Sztuczka polega na tym, aby nie zrobić niczego zbyt nowego w pokoju - zdecyduj się na ściany z niedoskonałym usłojeniem. Podoba nam się również, że jest tu kilka czarnych odcieni, które równoważą całą tę stal.

Baw się patyną

Wykończenie wszystkiego, od tapety, przez emalię na wannie, po nawet drewnianą podłogę, sprawi, że poczujesz się jakbyś cofnął się w czasie. Wykończenie? Turkusowy żyrandol.

Zbuduj łuk z desek

Znalezienie boazerii pod ścianami to jak trafienie na złoto. Ta boazeria wygląda pięknie pomalowana na biało, a wysoki łuk pomaga odróżnić strefę kąpielową od reszty pomieszczenia. PS: Czy ktoś jeszcze zauważył, że bateria wygląda, jakby unosiła się nad wanną? Tak szykownie.

Dodaj dramatyzmu drewnianymi panelami

Nie potrzebujesz wiele więcej, gdy zainstalujesz przyciągający wzrok sufit z drewnianych paneli. Decydując się na średnio brązowe wykończenie, zachowasz luksusowy charakter. Dodaj światło punktowe nad wanną za pomocą prostej lampy wiszącej zawieszonej na najwyższym szczycie.