Najnowsze wiadomości

7 czerwca 2023 17:28

7 subtelnych błędów, które błyskawicznie obniżają wartość Twojej łazienkiPrzestronna, dobrze zorganizowana łazienka naprawdę zmienia życie. Weź to od redaktora, który przeprowadzał się 10 razy w ciągu 10 lat i przetestował wszystkie rodzaje łazienek w różnym stopniu niesamowitości (lub jej braku). Wspaniała łazienka powinna, oczywiście, być wizualnie przyjemna, ale co najważniejsze, powinna służyć swojemu celowi dobrze: odpowiednie przechowywanie dla wszystkiego, od produktów kąpielowych do ręczników, oświetlenie, które służy zadaniom wykonywanym w łazience i wykończenia, które są odporne na wilgotne środowiska.

Nikt nie lubi mieć ich apteczki tak zapakowane, że wszystko wypada, jak tylko wyjmiesz swój krem nawilżający, lub stosowania makijażu w ich łazience tylko dowiedzieć się po wyjściu, że zostały caked na zbyt wiele fundacji z powodu słabego oświetlenia.

Na szczęście mamy projektantów wnętrz, którzy sprawiają, że to ich misja życiowa, aby być zasobem dla wszystkiego, co jest, aby wiedzieć o projektowaniu łazienki. Czy robisz te błędy dekoracji łazienki? Dowiedz się od najlepszych, i nauczyć się ich sprytne rozwiązania, poniżej.

Zaniedbywanie przechowywania

Każdy pojedynczy projektant zgodził się na jeden główny błąd: brak wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. "Absolutnie potrzebujesz jak najwięcej miejsca do przechowywania, aby zapewnić, że Twoja łazienka pozostanie najbardziej funkcjonalną i niezagraconą przestrzenią", mówi projektant wnętrz Tali Roth. "Szafki na leki, choć często trudniej znaleźć atrakcyjne, są tak, tak przydatne do przechowywania wszystkich tych małych przedmiotów do codziennego użytku. Jeśli budujesz od podstaw, zbadaj wpuszczane szafki ścienne i wpuszczane półki prysznicowe - są czyste i och tak użyteczne!"

Projektanci ze Studio Life/Style zasugerowali skupienie się na próżności. "Upewnij się, że albo zrobić na zamówienie lub kupić wannę, która ma dużo miejsca do przechowywania rzeczy, takich jak suszarka do włosów i makijaż. Upewnij się również, że masz dużo miejsca na blacie, jeśli to jest coś, co lubisz" - mówią.

łazienka

Projektantka z Laguna Beach, Ohara Davies-Gaetano, podkreśla znaczenie przechowywania ręczników: "Upewnij się, że masz przydzielone miejsce na przechowywanie świeżych ręczników. Ja lubię trzymać ręczniki kąpielowe w antycznej szafie w naszej łazience, a ściereczki do prania zwinięte w pewterowej miseczce na naszej półce, dzięki czemu codziennie mam świeżą ściereczkę. Zawsze sugeruję posiadanie kilku haczyków na szlafroki umieszczonych wokół łazienki zamiast drążków na ręczniki - to pozwala na posiadanie miejsca do suszenia wielu ręczników lub szlafroków."

Projektanci z Massucco Warner zasugerowali kreatywne podejście do rozwiązań w zakresie przechowywania: "Nawet jeśli nie masz miejsca na wannę z poważnym magazynem, nie oznacza to, że nie możesz przemycić dodatkowej przestrzeni w innym miejscu za pomocą zabytkowej szafki na przybory toaletowe, stojaka na pociągi, a nawet wpuszczanych w blat szafek na przybory toaletowe, aby utrzymać je poza zasięgiem wzroku. Czysta i niezagracona łazienka zawsze wygląda lepiej. Im więcej można schować, tym lepiej!".

Przeoczenie oświetlenia

Drugi główny przestępca w projektowaniu łazienki: oświetlenie. "Nie ma nic gorszego niż słabo oświetlona łazienka" - mówi Roth. "Ludzie często zapominają, że potrzebują wielu źródeł światła i kończą z jednym nudnym kinkietem - co w zasadzie gwarantuje, że wyjdziesz z domu z przerażającym makijażem klauna. Postaraj się uwzględnić zarówno oświetlenie dekoracyjne, jak i zadaniowe."

Davies-Gaetano zgadza się z tym stwierdzeniem. "Tak często znaczenie oświetlenia jest pomijane podczas projektowania łazienki", mówi. "Zawsze preferowane jest upewnienie się, że łazienka ma dobre źródło naturalnego światła, a także strategicznie rozmieszczone światło nad głową i światło próżności. Jeśli Twoja łazienka cierpi z powodu słabego oświetlenia, dodaj lampę stołową, podłogową lub żyrandol."

Dla projektantów z Massucco Warner Miller, ważne jest, aby zainstalować oświetlenie, które odpowiada Twoim potrzebom: "Przemyśl oświetlenie, aby upewnić się, że odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli uwielbiasz nakładać staranny makijaż, pomocne będzie dodanie kinkietów lub nawet elegancko oświetlonego lustra powiększającego. Albo, jeśli faworyzujesz kojące kąpiele, przyciemniane lampy sufitowe, które stworzą relaksujący nastrój, będą świetnym wyborem."

Wybieranie zbyt wielu wykończeń

Roth zwrócił uwagę na to, jak nieuporządkowane mogą stać się projekty, gdy szalejemy z wykończeniami i wzorami: "Moja teoria jest taka, że w większości przypadków, więcej niż dwa wykończenia w łazience mogą wyglądać dziwnie. Spróbuj rozłożyć materiały w strawny sposób - utrzymaj wszystkie materiały podłogowe takie same, a na ścianach wprowadzaj zmiany. Jeśli chcesz mieć wzór lub kolor oświadczenia, użyj go na podłogach lub wyłóż płytkami wnętrze wnęki na półki, zamiast kłaść je wszędzie."

Zbyt późne planowanie elektryki

Dla nowojorskiej projektantki Jane Abercrombie, pojedynczym największym błędem przy projektowaniu łazienki jest zbyt późne planowanie elementów elektrycznych. "Pamiętaj: Planowanie elektryczne musi być wykonane bardzo wcześnie w procesie", mówi. "Na przykład, przewodowe lustro do makijażu jest świetne zamontowane na ścianie, ale musisz o tym pamiętać we wczesnej fazie. Wspaniale jest mieć gniazdka w szufladach na suszarki do włosów i prostownice, aby można je było szybko i schludnie schować. Jeśli zapomnisz to zrobić, możesz poprosić kogoś o wycięcie otworu na przelotkę w szufladzie i użyć przedłużacza z gniazdka ściennego. To zmienia postać rzeczy!".

Wybieranie śliskich płytek

"Częstym błędem jest używanie fajnych, dekoracyjnych płytek na swoich podłogach w łazience, które nie są stworzone do zamoczenia, co może sprawić, że naprawdę łatwo się poślizgnąć" - wyjaśniają projektanci w Studio Life.Style. "Można to naprawić, albo czyniąc podłogę odporną na poślizg, co można zrobić za pomocą zabiegów, albo upewniając się, że wybrana płytka jest odpowiednia do łazienek".

Zapominanie o osobowości

"Ludzie zapominają, że łazienki mogą mieć osobowość, tak jak każdy inny pokój w twoim domu" - powiedzieli nam projektanci z Massucco Warner Miller. Jak to naprawić: "Dodaj zabawne i nieoczekiwane oprawy oświetleniowe, szykowną sztukę, a nawet tapetę! Łazienki są zazwyczaj mniejszymi pomieszczeniami, więc nie potrzeba wiele, aby je naprawdę urozmaicić i sprawić, że będą spójne z wystrojem reszty domu."

Nieuwzględnianie wilgotności

Na koniec, projektanci ze Studio Life/Style ostrzegali przed stosowaniem zwykłych tapet: "Wszyscy możemy się zgodzić, że dodanie tapety do każdej łazienki może natychmiast ocieplić przestrzeń. Uwielbiamy używać tapet we wszystkich łazienkach, które projektujemy, ale największą rzeczą, o której zawsze pamiętamy, jest to, że tapeta musi być albo wykonana z myślą o łazienkach (jak na przykład winyl), albo backsplash musi być wystarczająco wysoki, aby tapeta nie uległa uszkodzeniu."

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na: https://ladneto.pl