Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 20:42

Jak zamienić małą przestrzeń w łazienkęMyślisz o przekształceniu niewykorzystanej małej przestrzeni w swoim domu w dodatkową łazienkę? Nasi przyjaciele z Ideal Standard są ekspertami w tego typu sprawach, więc poprosiliśmy ich o najlepsze wskazówki.

Czy zawsze marzyłeś o toalecie na dole lub małej, poręcznej łazience przy sypialni, ale martwisz się ilością miejsca, które by to zajęło? Nie jesteś jedyny. Wiele osób rozważa teraz te zgrabne małe dodatki do swoich domów, aby uczynić je bardziej komfortowymi, wygodnymi i atrakcyjnymi. A dobra wiadomość jest taka, że prawdopodobnie masz już wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć dodatkową łazienkę.

Wszyscy jesteśmy winni używania szafki pod schodami jako trochę wysypiska dla płaszczy, butów, a nawet odkurzacza, podczas gdy w rzeczywistości byłaby to idealna łazienka. Możesz też pomyśleć o przekształceniu szafek wentylacyjnych lub pralniczych w małą łazienkę, a nawet o przekształceniu tej dodatkowej sypialni.

Istnieje wiele powodów, aby myśleć o dodaniu na dodatkowej łazienki. Szatnie na dole są teraz standardem we wszystkich nowo wybudowanych domach, więc posiadanie drugiej łazienki w starszej nieruchomości może nawet pomóc w wartości odsprzedaży i uczynić ją bardziej atrakcyjną dla kupujących. Mogą się one również przydać, jeśli masz gości lub powiększającą się rodzinę, szczególnie w przypadku tych ruchliwych poranków związanych z biegiem szkolnym!

Jeśli myślisz o takim dodatku do swojego domu, zapoznaj się z tymi sprytnymi sposobami na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą już dysponujesz.

Dzięki Ideal Standard nawet najmniejsza przestrzeń może stać się stylową łazienką.


Nie pozwól, by się zmarnowała

Jeśli chodzi o dodanie drugiej łazienki lub szatni na dole, może się wydawać, że przestrzeń będzie ciasna - ale istnieje wiele sprytnych wyborów armatury i mebli, które można podjąć, aby zapewnić wrażenie przestronności, a jednocześnie zachować praktyczność.

Kolekcje Ideal Standard, takie jak Concept Space, zawierają sprytnie zaprojektowane produkty i elementy wyposażenia, które pomogą maksymalnie wykorzystać przestrzeń bez kompromisów w zakresie wzornictwa i stylu. Na przykład wiszące toalety, umywalki i meblościanki naprawdę pomagają otworzyć pomieszczenie i stworzyć iluzję dodatkowej przestrzeni - a także są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Dostępne są również krótkie toalety projekcyjne, nie wspominając o narożnych toaletach i umywalkach, dzięki czemu nawet najtrudniejsze przestrzenie można przekształcić w stylową łazienkę.

Dowiedz się więcej o tym, jak kolekcja Concept Space może pomóc Ci zaoszczędzić miejsce

Wybór wąskich lub lustrzanych szafek może również sprawić, że przestrzeń wyda się większa, lżejsza i jaśniejsza. Alternatywnie możesz skorzystać z połączonych szafek pod umywalkę i szafek, które zajmują znacznie mniej miejsca, ale nadal zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania przedmiotów takich jak środki czystości lub zapasowe rolki toaletowe.


Sprytne oświetlenie

Jeśli przekształcasz byłą przestrzeń magazynową, jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł skorzystać z okna, aby uzyskać wybuchy naturalnego światła, więc poświęć trochę czasu, aby pomyśleć o oświetleniu, które chcesz wykorzystać w swojej nowej łazience lub ensuite.

Nie chcesz, aby pokój czuł się ciemny i obskurny, a światło, które jest zbyt jasne, może również zepsuć przestrzeń - musisz znaleźć równowagę. Światła mogą naprawdę pomóc pomieszczeniu czuć się drogo, a dzięki sprytnemu rozmieszczeniu mogą ukryć miejsca, których być może nie chcesz, aby ludzie widzieli, a zamiast tego kierować uwagę na ulubioną część pokoju.

Główną rzeczą do utrzymania w umyśle, jeśli chodzi o te przestrzenie jest, tylko dlatego, że coś jest używane jako szafa lub miejsce przechowywania teraz, nie oznacza, że musi pozostać w ten sposób na zawsze. Jeśli jest już hydraulika pod podłogą, że dodajesz łazienkę zbyt, to zwykle dość łatwo dostać te rzeczy się i działa.

Zestaw do zawieszenia na ścianie, jak ten z kolekcji Ideal Standard Concept Space, może pomóc zaoszczędzić miejsce w dodatkowej łazience.


Więcej inspiracji i porad dotyczących małych przestrzeni

W Victoria Plum znajdziesz wiele ciekawych pomysłów i pomocnych rad, jeśli chodzi o przekształcenie małej przestrzeni w łazienkę, szatnię lub łazienkę typu ensuite. Pokażemy Ci jak łatwo dodać łazienkę do domu, jak sprawić, by mała łazienka wyglądała na większą, a nawet zademonstrujemy jak mała może być łazienka. Kliknij na obrazek poniżej, aby znaleźć więcej pomysłów na małe przestrzenie.