Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 9:08

5 trendów łazienkowych przyszłości z Ideal StandardŁazienka stała się kluczowym elementem naszych domów - miejscem, w którym dzieje się o wiele więcej niż tylko codzienna rutyna. W ciągu jednego dnia łazienka może być oazą relaksu, pomieszczeniem, w którym nabieramy sił, przestrzenią do przemiany, a nawet miejscem zabawy.

Robin Levien, projektant znanych linii marki Ideal Standard, takich jak Concept Air, Concept Freedom, Concept Space i Tesi, przedstawia nam 5 najważniejszych trendów w projektowaniu, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu zmian w naszych łazienkach.


1. Łazienki wielopokoleniowe

Recesja odegrała kluczową rolę w kształtowaniu rynku łazienkowego. Słaba kondycja gospodarki sprawiła, że dzieci dłużej mieszkają w domu, a starzejąca się populacja Wielkiej Brytanii i wzrost opłat za pobyt w domach opieki doprowadziły do powstania łazienki wielopokoleniowej.

Ideą firmy Ideal Standard jest projektowanie sprzyjające włączeniu społecznemu, a produkty zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach w zakresie mobilności i dostępu są eleganckie i funkcjonalne. Linia Concept Freedom firmy Ideal Standard ma na celu integrację klientów niepełnosprawnych, a nie ich alienację, poprzez kolekcję ceramiki, mosiądzu i pryszniców, które są dobrze zaprojektowane, eleganckie i funkcjonalne.

Robin Levien, światowej sławy projektant i twórca wielu linii łazienkowych Ideal Standard

Niezależnie od tego, czy są to poręcze umożliwiające stabilny dostęp, czy umywalki o regulowanej wysokości umożliwiające wygodne mycie, wszystkie te elementy są dyskretnie zintegrowane z aranżacją łazienki, dzięki czemu są odpowiednie dla wszystkich pokoleń.

Dowiedz się więcej o łazienkach dla osób niepełnosprawnych na VictoriaPlum.com.


2. Skandynawski design lat 50.

Brytyjski przemysł łazienkowy od dawna pozostaje pod wpływem Europy kontynentalnej, a najnowsza ewolucja w tym zakresie sprawiła, że na brytyjski rynek wkradł się skandynawski design. Konsumenci wybierają jasne drewno i naturalne odcienie, takie jak beże, szarości i brązy, aby stworzyć aurę spokoju w przestrzeni łazienkowej.

Czyste linie i proste formy nadają kolekcji Tesi współczesny charakter.


3. Wanny wolnostojące

W ciągu ostatnich 50 lat rozmiary domów znacznie się zmniejszyły, co oznacza, że łazienki również musiały się dostosować. Nie oznacza to jednak, że musimy iść na kompromis, jeśli chodzi o naszą idealną łazienkę. Wielu konsumentów decyduje się na smukłe wyposażenie, które maksymalizuje ilość dostępnej przestrzeni. Kolekcja ceramiki, wanien i rozwiązań do przechowywania Concept Space firmy Ideal Standard została zaprojektowana tak, aby przekształcić każdą przestrzeń - nawet niewielką lub nieporęczną - w pięknie wykorzystaną.

Nie musisz iść na kompromis, wybierając luksusową wannę wolnostojącą do swojej przestrzeni

Jednak wielu konsumentów odkłada na bok praktyczność, aby skupić się na odważnych rozwiązaniach w swojej łazience, wprowadzając do niej wannę wolnostojącą. Concept Air oferuje wanny, które pomogą konsumentom stworzyć przestrzeń do relaksu z dala od presji współczesnego życia.


4. Odważne kolory

Konsumenci stają się odważniejsi, wyrażając swój nowy optymizm poprzez tworzenie łazienek w jaskrawych kolorach. Wpływy marokańskie i islamskie przenikają na rynek, uzupełniając to rosnące poczucie pewności siebie.

Stagnacja na rynku mieszkaniowym dała również właścicielom domów możliwość stworzenia idealnej przestrzeni życiowej, która będzie dla nich osobista, a nie tylko atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy.

Dowiedz się więcej o kreatywnym wykorzystaniu kolorów w łazience.

Kreatywność w projektowaniu łazienki można również osiągnąć dzięki wzorom i akcesoriom.


5. Umywalki

Umywalka stanowi część naszego codziennego rytuału, a prostokątne umywalki ceramiczne z wbudowanymi pod nimi szafkami pomagają zapanować nad bałaganem, który jest nieuniknioną częścią codziennego życia. Jednak dodatkowa przestrzeń, jaką zapewnia umywalka, pozwala konsumentom zaimponować gościom poprzez wyeksponowanie rzeczy osobistych i cennych ozdób, takich jak markowe perfumy i drogie kosmetyki. Doskonałym przykładem jest seria umywalek i mebli Concept Air, które są dostępne w wielu pięknych wykończeniach, pasujących do różnych wystrojów łazienek.

Płaski blat umywalki ułatwia jej czyszczenie i zapewnia miejsce do przechowywania. Jednak ze względu na ich duże wymiary, w łazience pod schodami, w szatni, lepiej zastosować bardziej kompaktową wersję, jak te z serii Concept Space.


Więcej od Ideal Standard

Victoria Plum ma zaszczyt współpracować z Ideal Standard, oferując Ci największy wybór doskonale zaprojektowanych zestawów łazienkowych, mebli i innych produktów od wiodącej brytyjskiej marki łazienkowej. Kup teraz produkty Ideal Standard.

Tutaj znajdziesz pomysły i porady dotyczące łazienki od Ideal Standard. Kliknij na jeden z poniższych linków, aby dowiedzieć się więcej.

  • Niezależne życie: 5 sposobów na stworzenie stylowej i dostępnej łazienki z linią Ideal Standard Concept Freedom
  • Ideal Standard: 5 najlepszych wskazówek, jak w pełni wykorzystać możliwości małej łazienki
  • Doskonałość produkcyjna: Ideal Standard już w magazynie