Najnowsze wiadomości

13 czerwca 2024 15:34

Jakie materiały należy wybrać, układając płytki w łazience?Zastanawiasz się, jakie materiały będą najlepiej wyglądać w Twojej łazience?

Niezależnie od tego, czy modernizujesz swoją łazienkę, czy po prostu chcesz wybrać nowe akcesoria, musisz zdecydować, z jakich materiałów chcesz korzystać. z nich. Możliwe jest zastosowanie kombinacji w celu stworzenia unikalnego, indywidualnego wyglądu.


Zalety płytek łazienkowych

Płytki można stosować w różnych miejscach w łazience, choć najczęściej umieszcza się je nad wanną i wokół umywalki. Główną zaletą płytek jest fakt, że są łatwe w czyszczeniu. Jedyną rzeczą, na którą należy uważać, jest fakt, że fugi mogą się z czasem brudzić, ale regularne czyszczenie płytek pozwoli uniknąć tego problemu.

Płytki łazienkowe mogą również odbijać światło i sprawiać, że pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Jeśli masz małą łazienkę, jest to duża zaleta.

Stwórz czysty, nowoczesny wygląd dzięki płytkom ściennym Pure white gloss

Aby nadać łazience luksusowy, nowoczesny wygląd, wybierz płytki od podłogi do sufitu. Dostępne są dosłownie setki różnych stylów płytek ściennych i podłogowych - ich wybór pozwoli Ci stworzyć całkowicie indywidualny wygląd.


Zalety drewna

Drewno ma tę przewagę nad innymi materiałami łazienkowymi, że tworzy przytulną, przyjazną atmosferę. Ciepłe wykończenia drewniane lub nawet ciemne Wenge mogą stworzyć naprawdę relaksującą atmosferę. Musisz jednak uważać, aby drewno było zabezpieczone przed wodą. Oczywiście łazienka może być dość wilgotnym środowiskiem i jeśli drewno nie zostanie zabezpieczone, może zacząć gnić - co z pewnością nie wygląda najlepiej.

Najłatwiejszym sposobem na wykorzystanie drewna w łazience jest zainwestowanie w drewniane akcesoria. Należą do nich drewniane maty kąpielowe, ławki i deski do kąpieli. Ta strona Pomaga to wprowadzić do pomieszczenia ziemisty, naturalny styl.

Stołek lub ławka mogą służyć nie tylko do siedzenia, ale także do przechowywania.


Zalety chromu

Chrom jest najczęściej wybierany do nowoczesnych łazienek. Jest uważany za bardzo stylowy i nawet najlepsze hotele stosują go w swoich projektach łazienek. Armatura i akcesoria z chromu są również wysokiej jakości, więc będą służyć przez wiele lat. Istnieje duży wybór przystępnych cenowo chromowanych akcesoriów łazienkowych w przystępnych cenach, co sprawia, że są one bardzo wygodnym wyborem.

Chromowane akcesoria, takie jak ten wieszak na ręczniki Flex, pomogą stworzyć elegancki i wyrafinowany wygląd Twojej łazienki.


Łączenie materiałów

Jeśli podobają Ci się wszystkie trzy materiały, nie ma powodu, abyś nie mógł ich wszystkich włączyć do swojego projektu. Podłoga wyłożona płytkami, drewniane panele wannowe i akcesoria, chromowane baterie i wieszak na ręczniki to świetne przykłady połączonego stylu. Pomysły można znaleźć w Internecie, oglądając zdjęcia łazienek - często można na nich zobaczyć łazienki, w których zastosowano mieszane materiały.


Podsumowanie korzyści

  • Chrom tworzy nowoczesny, elegancki styl i jest wysokiej jakości, trwałym materiałem.
  • Drewno może pomóc stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę w łazience i dodaje bardziej naturalny element.
  • Płytki są tradycyjnym materiałem i mogą być użyte do wzbogacenia każdej łazienki, odbijając światło i pozwalając na stworzenie bardziej spersonalizowanego projektu.

Płytki w sklepie

Teraz masz już lepsze wyobrażenie o rodzajach dostępnych materiałów łazienkowych, dlaczego nie skorzystać z naszej bogatej oferty płytek łazienkowych, ściennych i podłogowych?