Najnowsze wiadomości

Przedstawiamy naszą limitowaną edycję kolorowych wanien

Wybór Stylistki: Najlepsze łazienkowe propozycje Nicky na styczeń...

Bądź na bieżąco z Tempo od Ideal Standard

25 czerwca 2022 9:57

To już oficjalne: Oto najlepsze trendy łazienkowe tego rokuW ciągu ostatniej dekady łazienki przeszły sporą transformację. Tradycyjnie były postrzegane jako przestrzeń funkcjonalna, ale wzrost trendów wellness sprawił, że łazienki stały się prawdziwymi rajami spa, w których można się rozpieszczać, wykonywać poranne zabiegi pielęgnacyjne, brać długie kąpiele i po prostu relaksować się. W związku z tym łazienki przeszły transformację od bardziej praktycznej przestrzeni mokrej do bardziej holistycznej przestrzeni relaksacyjnej.

Co to oznacza dla trendów w wystroju łazienek? W tym roku zaobserwowaliśmy wzrost popularności unikalnych materiałów, klasycznej armatury oraz mebli akcentujących, które wykraczają poza przeciętną łazienkową tacę. Łazienki nie są już po prostu remontowane - są również dekorowane z taką samą uwagą, jaką przykłada się do salonu lub przedpokoju. Więc jeśli planujesz remont łazienki, rozważ te popularne wybory projektowe - są to największe i najlepsze trendy łazienkowe 2018 roku.

Meble antyczne

Tradycyjnie kojarzymy meble łazienkowe z układanymi w stosy systemami przechowywania lub innymi praktycznymi nowoczesnymi kawałkami. Ale rok 2018 był wypełniony pięknymi antykami w łazienkach - a te nawet nie muszą być duże. Dodaj mały stolik na cokole lub etażerkę i właśnie podniosłeś wygląd i nastrój swojej przestrzeni.

Czarny marmur

Biały marmur Carrara jest materiałem go-to w wielu łazienkach, ale w 2018 roku widzieliśmy wzrost dramatycznych czarnych marmurowych przestrzeni. Podczas gdy kolorowy marmur jest trendy w dekoracji od jakiegoś czasu, zajęło to trochę więcej czasu, aby zostać przyjętym w bardziej funkcjonalnych przestrzeniach, takich jak łazienki. Połącz go z mosiężną armaturą i oświetleniem.

marmur

Wanny montowane na ścianie

Mamy tendencję do kochania przechowywania ukrytego pod naszymi umywalkami w łazience, ale w 2018 roku widzieliśmy wiele wodospadowych, montowanych na ścianie vanities w dramatycznych kolorowych marmurach. W połączeniu z bateriami ściennymi i dużymi okrągłymi lustrami, tworzy to minimalny wygląd, który nadal jest interesujący wizualnie. Tylko nie rób tego, jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania w swojej łazience.

Pionowo ułożone płytki typu subway

Tradycyjnie, płytki metra w łazienkach były białe i ułożone poziomo w ceglany wzór. Ale wiele łazienek w 2018 roku przyjmowało zupełnie inny kafelek metra: kolorowy i ułożony pionowo, który tworzy bardziej nowoczesny i opływowy wygląd. Przyjmując ten wygląd, upewnij się, że bierzesz płytkę na całej drodze od podłogi do sufitu.

Tradycyjna armatura

Midcentury i minimalizm były trendy w łazienkach przez lata, ale w 2018 roku widzieliśmy odrodzenie w bardziej tradycyjnych łazienkach - wciąż ze świeżą, nowoczesną krawędzią. Zlewy na pedałach i wolnostojące wypełniacze wanny montowane na podłodze z uchwytami prysznicowymi były w tym roku na fali wznoszącej, podobnie jak antyczne dywaniki w łazience.

Stołki z akcentami

Spójrz poza przeciętny caddy łazienkowy podczas wybierania mebli do swojej przestrzeni, ponieważ konkurencja w 2018 roku była zacięta. Jednym z głównych elementów meblowych, które zdominowały prawie wszystkie sesje łazienkowe w tym roku, był stołek akcentowy swobodnie umieszczony obok wanny. Potraktuj go jako miejsce do układania ręczników lub dodaj świecę lub naturalną gąbkę - upewnij się tylko, że wybierzesz materiał odporny na wilgoć.

Minimalne oświetlenie z mosiądzu

W mniejszych i bardziej minimalnych przestrzeniach mosiądz nadal był na pierwszym planie - szczególnie w bateriach, okuciach i oświetleniu. Jednak w przeciwieństwie do szczotkowanego lub polerowanego metalu, w tym roku skupiono się na antykowanym mosiądzu jako materiale do wyboru - nadając przestrzeniom bardziej autentyczny, high-endowy charakter.