Najnowsze wiadomości

13 czerwca 2024 16:37

Tanie i opłacalne sposoby na odświeżenie łazienkiModernizacja łazienki to ekscytujący projekt - szczególnie, gdy obecny stan Twojej przestrzeni jest przestarzały i mało inspirujący. Kiedy masz do czynienia z wymyślaniem przestrzeni od podstaw, opcje są praktycznie nieograniczone. Minusy: Budżet może również stać się praktycznie nieskończony, a zbyt łatwo jest podnieść koszty poprzez decyzje projektowe, które mogą wyglądać dobrze, ale nie mają tak dużego wpływu na wynik końcowy. Jasne, zabytkowe, ręcznie malowane płytki enkaustyczne są niesamowite, ale proste sześciokątne płytki ceramiczne mogą wyglądać równie dobrze w odpowiedniej przestrzeni - za ułamek kosztów.

Jeśli ktoś rozumie wartość oszczędzania dolara podczas remontu, to Drew i Jonathan Scott. Bracia Scott zbudowali kultową widownię na QVC i HGTV, pomagając parom w znalezieniu rozbitków i przekształceniu ich w domy marzeń. Porozmawialiśmy z braćmi Scott o każdym aspekcie projektowania łazienki - gdzie warto przepłacać, gdzie oszczędzać i jak uzyskać najwięcej korzyści. Gotowy, aby dać swojej łazience bardzo potrzebną metamorfozę? Zacznij od tej mapy drogowej renowacji.

Poznaj eksperta Drew i Jonathan Scott są kanadyjskimi aktorami i przedsiębiorcami znanymi z współprowadzenia serialu telewizyjnego o renowacji domu, Property Brothers. Z Drew jako agent nieruchomości i Jonathan jako wykonawca, rodzeństwo bliźniaków są w stanie pomóc parom znaleźć fixer-uppers i przekształcić je w swoich domach na zawsze.

Mieszaj materiały

Jednym z najprostszych sposobów na zaoszczędzenie kilku dolarów na armaturze jest znalezienie najlepszych ofert i zmieszanie wykończeń. "Teraz jest świetny czas na unowocześnienie sprzętu i akcesoriów, ponieważ powróciły kolory i mieszane materiały" - mówi Jonathan. "Używanie szczotkowanego mosiądzu, niklu i złota razem jest całkowicie dopuszczalne w projektowaniu. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić tak bardzo, aby dom nie stał się szaloną przeszkodą dla oka. Równowaga jest kluczem".

oświetlenie

Weź pod uwagę pochlebne światło

"Oświetlenie jest kluczowe, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, takich jak łazienki", wyjaśnia Jonathan. "Zawsze uwzględniam w łazience światła wpuszczane, nawet jeśli jest tam żyrandol. W przypadku lustrzanej ściany, kinkiety zazwyczaj nie są dobrym rozwiązaniem. Każdy, kto próbuje korzystać z lustra lub nakładać makijaż, wie, że większość kinkietów nie daje najlepszego światła. Obecnie istnieje wiele luster, które mają wbudowane oprawy oświetleniowe. Daje to idealny blask podczas nakładania makijażu lub robienia selfie". Najbardziej opłacalne przy wyborze różnych opraw oświetleniowych jest skupienie się na najbardziej pochlebnym świetle.

Zmaksymalizuj ilość miejsca do przechowywania

"Planując projekt łazienki, musisz myśleć o stylu i funkcji", mówi Drew. "Częstym błędem przy projektowaniu łazienki jest zapominanie o przechowywaniu lub o tym, że dwie osoby mogą z niej korzystać w tym samym czasie. Aby wyciągnąć dolara, użyj prefabrykowanych szafek, które są wyższej jakości niż kiedyś i są tańsze niż te robione na zamówienie. W sklepach wielkopowierzchniowych można zazwyczaj znaleźć wstępnie zmontowane jednostki, w tym zlewozmywaki i armaturę, blaty i półki.

Możesz również wbudować otwarte półki. Jeśli masz dwie półki z małą przestrzenią między nimi lub martwą przestrzenią po jednej stronie, zbuduj kilka otwartych półek i pomaluj je tak, aby pasowały do twojej półki. Zawsze dobrze jest mieć dodatkowe miejsce na przechowywanie lub akcesoria".

Rozmieść rzeczy

Innym błędem, który często popełniają właściciele domów, jest trzymanie wszystkiego skupionego razem w jednym miejscu. "Nie stłocz zlewu, wanny lub prysznica", mówi Jonathan. "Jeśli możesz mieć francuskie drzwi prowadzące do łazienki, w której centralnym elementem jest wolnostojąca wanna, trafisz w dziesiątkę. Dodatkowo, szafka na wodę (dzięki której toaleta jest oddzielona od reszty łazienki) jest dodatkiem, który większość kupujących uwielbia."

Przepłacaj tam, gdzie to się liczy

"Jeśli masz miejsce na dwie umywalki, wykorzystaj je" - dodaje Jonathan. "Niezależnie od tego, czy jest to łazienka rodzinna, czy główna, dwa zlewy są zawsze lepsze niż jeden. Nie oszczędzaj na toaletach i wannach. Są to produkty, które robią wrażenie w łazience, a wstawiając tanią toaletę lub zbyt małą wannę, dajesz kupującemu do zrozumienia, że nie dostrzegasz wartości w wykonanej przez siebie pracy."

"Ja bym się rozpieścił, dając łazience najpiękniejszy, przypominający spa prysznic walk-in" - dodaje Drew. "Szklane drzwi o pełnej wysokości, dysze parowe, głowica deszczowa i cyfrowe kontrolki do regulacji temperatury".

Wykorzystaj każdy centymetr

Podczas projektowania małej łazienki, nawet cal nie może być zmarnowany. "Istnieją kreatywne rozwiązania, takie jak przechowywanie kickplate, wiszące stojaki, które mogą iść wewnątrz szafek lub na grzbietach drzwi, a także organizery w szufladach. Unikaj pokoju wyglądającego na zagracony, ale przynieś swoje przechowywanie A-game."

Wybierz przyciągające wzrok kafelki

"Zawsze będziesz w stanie znaleźć wyprzedaż na wielki wybór płytek", mówi Drew. "Wykorzystaj to, aby rozciągnąć dolara podczas kafelkowania swojej wanny. Możesz nawet rozważyć użycie mniejszej wersji tych samych płytek na podłodze w łazience."

"Wybierając płytki, szukamy zainteresowania kształtem, wzorem i kolorem", dodaje Jonathan. "Płytki to jeden z najłatwiejszych sposobów na nadanie łazience charakteru".