Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 20:20

7 sposobów na wykorzystanie trendu patchworkowych płytekPatchworkowe płytki mają swój moment jako tegoroczna kiczowata stylizacja domu. Europejczycy mieszali wzory płytek przez wiele lat, a teraz rozwój technologii atramentowej na płytkach porcelanowych pozwolił nam na eksperymentowanie z bardziej szczegółowymi wzorami i projektami. Dziwactwo nadeszło, a najlepsze jest to, że wygląd nie jest związany z konkretnym stylem lub wiekiem nieruchomości. Jeśli twój dom jest nowoczesny, jest patchwork wzór dla Ciebie, ale jeśli twoje skłania się ku tradycyjnej konstrukcji domu, zgadnij co - jest patchwork wzór dla Ciebie też.

Dobrze jest wiedzieć, że będzie on pasował do wnętrza Twojego domu, ale jak go wpleść, aby nie wyglądał jak dom uciech? Nasze 7 pomysłów wskaże Ci właściwą drogę.

Prysznic

Ożyw swój czas pod prysznicem i wnieś do swojej łazienki odrobinę radości. Generyczna biała łazienka jest świetna dla czystości, ale może przekroczyć zimne i kliniczne terytorium. Wszyscy mamy zabiegane życie i kąpiel lub prysznic może być jedynym czasem, który mamy w ciągu dnia. Wykorzystaj go jak najlepiej z prysznicem, który ożywi Cię na więcej niż jeden sposób! Odrobina kolorowych płytek na ścianach prysznica lub ścianie przylegającej do wanny może zdziałać cuda.

Podłoga w ogrodzie zimowym

Ogrody zimowe wychodzące na południe mogą korzystać z płytek ceramicznych, ponieważ są chłodne pod stopami, idealne na te ciepłe letnie dni i noce! Wystarczy spojrzeć na modę, aby wiedzieć, że wszystko jest jaśniejsze w lecie, a mieszanka i dopasowanie patchworkowych płytek rozjaśni Twój dom, zachowując jednocześnie poczucie przytulności. Pamiętaj, że ogród zimowy jest dodatkiem, więc ważne jest, aby czuć się jak część domu, a nie jak nowoczesny after-thought. Jeśli Twój ogród zimowy nie jest skierowany na południe, nie myśl, że płytki ceramiczne nie wchodzą w grę. Ogrzewanie podłogowe może pomóc Ci stworzyć przytulny wygląd bez rezygnacji z komfortu - zwłaszcza w miesiącach zimowych.

Stół kuchenny

Kolorowy stół kuchenny może ożywić wieczorne rozrywki z jedną dodatkową korzyścią. Badania wykazały, że im większy kontrast kolorystyczny pomiędzy zastawą a jej tłem (czyli stołem lub podkładką), tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przesadzisz z podawaniem jedzenia. Wysoki kontrast kolorów może zredukować podawanie zbyt dużej ilości jedzenia nawet o 10% na posiłek. Można to osiągnąć dzięki białym talerzom i stołowi wyłożonemu kafelkami w kontrastujących kolorach, takich jak czerwienie i błękity.

Półka kuchenna

Jeśli jesteś odważny, dlaczego nie pójść na dopasowane tło półek i podłogi. W tej nieruchomości, całkowicie biała stylizacja jest rozbita przez asortyment pomieszanych płytek, które trzymają się neutralnego schematu kolorów. Osobiście uważam, że płytki podłogowe wyglądają na nieco przestarzałe, więc wybrałabym jaśniejsze, bardziej żywe kolory lub trzymałabym się otwartej półki peek-a-boo, gdzie neutralne odcienie mają więcej nowoczesnej krawędzi.

Backsplash

Jeśli wahasz się przed patchworkowym mikro trendem, backsplash jest miejscem, w którym możesz go wypróbować na mniejszej powierzchni. Oczywiście, nie ma sensu unikać odważnych - to nie jest subtelny trend - ale możesz go stonować, przyjmując mniej żywe kolory (wybierz wszystkie czarne i białe płytki) lub większe, a zatem mniej toporne wzory. Paski są świetne do tego i nie są prawdopodobne, aby wyjść z łaski w najbliższym czasie. Można nawet wybrać całkowicie białe płytki o różnych fakturach, aby dodać niewymuszone zainteresowanie.

Podczas gdy większość płytek ma kształt kwadratu, prostokątne płytki ułożone w paski dodają innego wymiaru. Świeży i nowoczesny, ten wygląd jest bardziej uporządkowany - płytki o tym samym kolorze i wzorze powinny być ułożone obok siebie, z różnicą w miarę przesuwania się w dół. Sztuczka tkwi w kierunku - żadne dwie płytki znajdujące się jedna pod drugą nie powinny być takie same.

Podłoga w przedpokoju

Nie mogę powiedzieć tego wystarczająco dużo, przedpokój odgrywa dużą rolę w tworzeniu pierwszego wrażenia z Twojego domu. To pierwsza rzecz, którą widzisz, gdy otwierasz drzwi wejściowe. W tej umbryjskiej willi, monochromatyczne płytki mówią o wyrafinowaniu i klasie, ale przede wszystkim o osobowości. Jest to dom, który w połączeniu z białymi ścianami potrafi uzyskać właściwą równowagę między zabawą a spokojem.

Mini ścianka dekoracyjna

Jeśli Twój pokój jest niefortunnie ukształtowany, nie pozostawiając Ci miejsca na charakterystyczną ścianę, wzorzyste płytki mogą dać Ci efekt, którego nie da się uzyskać za pomocą farby. Możesz nawet oszukać wygląd za pomocą naklejek ściennych, jeśli wolisz nietrwałą metamorfozę (idealną dla wynajmowanych nieruchomości). Wzór i schemat kolorów zależy od Ciebie, ale aby naprawdę przybić trend patchworku, musisz przyjąć mentalność "im odważniej, tym lepiej" i pozwolić swojemu wewnętrznemu artyście na luz!