Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 19:46

Jak wybrać marmurowe płytki do łazienki?



Marmurowa płytka prysznicowa jest jednym z najbardziej pożądanych i funkcjonalnych materiałów naturalnych dla większości domów. Jest to jeszcze ważniejsze w przypadku małych łazienek z marmuru. Marmurowe płytki podłogowe są pożądanym zastosowaniem dla większości łazienek.

Łazienki z płytkami marmurowymi są zazwyczaj w polerowanych powierzchniach. Większość ludzi kojarzy to ze śliskimi marmurowymi podłogami. Wręcz przeciwnie, większość polerowanych marmurowych łazienek jest mniej śliska w porównaniu z innymi powierzchniami. 

Problemy z marmurową łazienką można łatwo wyeliminować wybierając odpowiedni materiał do odpowiedniego zastosowania. Sprawdźmy, jakie są plusy i minusy.

Mieszkaniowe zastosowania prysznica w łazience:
Te zastosowania wymagają stosunkowo łatwego utrzymania i czyszczenia do codziennego użytku. Typowa łazienka w domu jest używana codziennie, czasami wielokrotnie, i może wymagać czyszczenia co tydzień.

Płytka łazienkowa i prysznic płytki powinny być wybrane zgodnie z pragnieniem i stylu życia mieszkańców łazienki i ich pożądanej estetyki. Na przykład, jeśli robisz dom w stylu rustykalnym, powinieneś wybrać kolory ziemi i użyć płytek trawertyn.

Jeśli robisz nowoczesny dom, twoje płytki powinny być bardziej współczesne, takie jak biały marmur Carrara. Aplikacje płytek prysznicowych powinny mieć płytki ścienne, płytki podłogowe, niszę prysznicową i być może marmurową mydelniczkę. Można użyć dość dużo używać większość marmurów i płytek ceramicznych w łazienkowych ścianach prysznicowych.

Trawertyn Ivory dla rustykalnych łazienek i biały marmur Carrara dla nowoczesnych łazienek jest idealny. Płytki ścienne używane mogą być 12×12 płytki, lub cokolwiek większy niż 6×6 rozmiar. Należy pamiętać, że mniejszy rozmiar płytki, więcej fugi będziesz miał. Fugi są niezbędne do utrzymania instalacji płytek łatwe i zapewniają pewną poduszkę dla ruchu w fundacji (należy pamiętać, że może się to zdarzyć tylko w domach konstrukcji drewnianej). 

Jednak fugi mogą się brudzić i trzeba je okresowo czyścić środkiem do czyszczenia fug. Ardex jest firmą, która oferuje dobrej jakości fugi. Więcej informacji na temat fug można znaleźć na stronie Ardex. 

Jeśli chodzi o płytki podłogowe pod prysznicem, to ten obszar jest bardziej wymagający pod względem doboru materiałów z kilku powodów. Po pierwsze, podłogi pod prysznicem są zanurzone w wodzie i może się zdarzyć, że duże ilości wody pozostaną tam przez dłuższy czas.

Dlatego też płytki te powinny być stosunkowo nienasiąkliwe i nie powinny się odkształcać w czasie przebywania pod wodą. Ponadto, trzeba będzie jakiś rodzaj spadku tak, że woda jest odprowadzanie szybciej. Do tego celu idealnie nadają się mniejsze płytki, takie jak mozaiki 4×4, 2×2, 1×1.

Płytki marmurowe pod prysznicem

Twój instalator może z łatwością stworzyć spadek, tak aby woda spływała szybko. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie dodatkowej fugi, aby zapobiec poślizgom na podłodze prysznica. Nasze mozaiki 2×2 Diana Royal lub 1×1 Avalon są idealne do większości zastosowań na podłodze pod prysznicem. 

Wreszcie, wnęka prysznicowa lub marmurowa mydelniczka są niezbędne, aby zakończyć projekt płytek łazienkowych. Nisze prysznicowe są wykonywane przez stolarza i można zlecić producentowi lub instalatorowi wycięcie otworu i umieszczenie w nim pociętych kawałków płytek marmurowych lub mozaiki.

Obszar ten jest używany do przechowywania mydła, szamponu lub innych niezbędnych w łazience. Zalecaliśmy posiadanie dopasowanej płytki lub mozaiki do niszy prysznicowej, aby była ona bardziej estetycznie atrakcyjna. Jeśli twój wykonawca nie jest wygodny z tym, możesz kupić marmurową mydelniczkę w pasujących marmurowych płytkach lub kamiennych płytkach, abyś zachował jednolitość.

Montaż płytek pod prysznicem

Marble Systems posiada najbardziej popularny rozmiar mydelniczki, którym jest promień 8″. Nasze mydelniczki posiadają zaokrągloną krawędź, dzięki czemu są łatwe do czyszczenia. 

Inną opcją jest instalacja pełnych kawałków płyt porcelanowych dla całego prysznica. Płyty porcelanowe są bardzo popularne ze względu na fakt, że są one bardzo nieprzepuszczalne dla plam. Kamień patrząc płyty porcelany pochodzą w popularnych White Carrara wygląd lub Calacatta wygląd. 

Można dosłownie pokryć całą łazienkę z 2 lub 3 kawałki płyt. Płyty te są producenci na miejscu z wykwalifikowanym instalatorem. Nie ma żadnych połączeń i jest bardzo łatwy do czyszczenia. Wadą jest to, że te płyty są bardzo kruche podczas instalacji i transportu i mogą one łatwo chip. 

Płytka porcelanowa, która wygląda jak marmur Carrara jest bardzo popularna i dostępna w wielu rozmiarach i wykończeniach. 

Wreszcie, płytki prysznicowe łazienka potrzebuje dobrego uszczelnienia po pierwszej instalacji i okresowego uszczelniania z pierwszej jakości uszczelniacz jak uszczelniacze Fila. Zobacz więcej: https://www.filasolutions.com/usa/products/full-range/sealers można wybrać kolor wzmocnione uszczelniacz versus neutralny jeden. Różnica polega na tym, że ten pierwszy wydobywa kolor kamienia naturalnego. 

Płytki do łazienek komercyjnych:

Komercyjne łazienki, takie jak budynki biurowe, pokoje hotelowe i wielomieszkaniowe łazienki mieszkalne mają wymagania podobne do łazienek mieszkalnych z jedną zasadniczą różnicą - kosztem. Ze względu na zmienne koszty, te rodzaje łazienek muszą być bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do czyszczenia. Typowa łazienka hotelowa musi być czyszczona codziennie, a koszt czyszczenia jest głównym czynnikiem. 

Płytki porcelanowe są preferowanym materiałem dla większości pokoi hotelowych. Istnieje kilka opcji dostępnych dla tych zastosowań i płytki ścienne, płytki podłogowe muszą pasować i być bardziej ekonomiczne. Często używamy tego samego materiału w mozaikach na podłogi pryszniców. Bardziej luksusowe hotele wolą używać płytek marmurowych i mozaiki marmurowe dla ich aplikacji płytek prysznicowych. 

Pożądane są bardziej jednolite marmury, takie jak biały marmur Carrara, marmur Crema Marfil. Nie tylko zapewniają one koszty budżetowe, ale są również bardziej jednolite w wyborze kolorów.  

Instalacja marmurowych płytek pod prysznic:

Płytki te są zwykle instalowane z dobrej jakości cienką-set, takich jak Ardex. Zalecamy również suche układanie wszystkich marmuru przed instalacją, aby zapewnić dobre mieszanie kolorów i harmonię przed instalacją. Zalecamy użycie dobrego materiału hydroizolacyjnego do podłoża. Zapewnia to dobrą przyczepność i zapobiega przedostawaniu się brudu i resztek z podłoża na powierzchnię. 

Odpowiednie progi marmurowe dostępne są dla większości kamieni naturalnych dostępnych na rynku. Istnieje wiele rodzajów progów w zależności od rodzaju instalacji. Najbardziej typowym progiem marmurowym jest próg podwójnie fazowany 4×36″.